Со мерцедес удрил во седумдесет годишен пешак во Битола

Со мерцедес удрил во седумдесет годишен пешак во Битола
28.04.19   19:43

Прочитано : 323

Print This Article

Mоторно возило “Мерцедес“ со битолски регистерски таблици управувано од Т.Ц.(25) од Битола вчера удрило во пешакот Д.З.(70) од Битола.

„Во незгодата Д.З. се здобила со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар од Клиничката болница во Битола. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Битола и се работи на целосно расчистување на случајот“, се наведува во полицискиот билтен.

  Категории: