Број на објавени текстови денеска: 165

Славески: Самоименувањето на Заев за министер за финансии нема да им се допадне на меѓународните финансиски институции

Славески: Самоименувањето на Заев за министер за финансии нема да им се допадне на меѓународните финансиски институции
24.06.19   23:50

Прочитано : 383

Print This Article
Поранешниот министер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и професор, Трајко Славески во вечерашното гостување на телевизија Телма изјави дека потегот на премиерот Зоран Заев да се самоименува за министер за финансии е непроверен со меѓународните финансиски институции, кои што не се неважни за развојот на Република Македонија, и дека ваквиот негов потег нема да наиде на симпатии кај нив.

Toj додава дека не верува дека за пет месеци колку што остана од новата година, Заев ќе успее да ја заживее македонската економија.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести