Скопјанка била малтретирана и силувана од поранешниот партнер

Скопјанка била малтретирана и силувана од поранешниот партнер
24.05.19   19:44

Прочитано : 1,202

Print This Article

Рано утринава во 04 часот било пријавено дека жена од Скопје била малтретирана и силувана.

Во Единицата за известување и команда Скопје, било пријавено дека во стан на улица Владимир Комаров во Скопје, 49-годишната Л.Ј била малтретирана од 39-годишниот С.Б од Босна и Херцегови, кој ја обљубил. Таа со него претходно биле во врска што не сакала да ја продолжи.

С.Б. е приведен во полициска станица.

  Категории: