Силен земјотрес во Албанија, почувствуван и во Македонија

Силен земјотрес во Албанија, почувствуван и во Македонија

Вечерва потрес со јачина од 5,5 степени по рихтер е регистриран во 21:15 со епицентар во Албанија, според Емсц.

Силниот земјотрес е почувствуван и во Македонија.

Повеќе детали наскоро.