Силен земјотрес ја стресе Австралија

Силен земјотрес ја стресе Австралија
14.07.19   10:02

Прочитано : 615

Print This Article

Земјотрес со интензитет од 6,9 степени според Рихтерова скала го погоди брегот во местото Брум во Австралија, соопшти денеска американскиот Геолошки завод.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета, ниту е објавено предупредување од цунами.

Епицентарот на потресот се наоѓал на длабочина од 33 километри под површина на земјата.

  Категории: