Шумахер е во свесна состојба во болницата во Париз

Шумахер е во свесна состојба во болницата во Париз
11.09.19   21:45

Прочитано : 2,175

Print This Article

Повеќекратниот шампион во Формула 1 Михаел Шумахер е во свесна состојба откако го примија во болницата во Париз, пишуваат британските медиуми. Таму се лекувал со матични клетки.

Оваа вест ја потврди и Жан Тод, некогашниот шеф на тимот на Ферари, кој наводно вчера бил во болничката соба на Шумахер и со него поминал 45 минути.

Според овие информации, тој бил лекуван од страна на францускиот кардиохирург Филипе Менаше, инаку пионер во лекувањето со матични клетки.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести