Седумгодишно дете повредено во сообраќајка во Дебар

Седумгодишно дете повредено во сообраќајка во Дебар
17.03.19   14:05

Прочитано : 98

Print This Article

-Од ударот момчето се здобило со повреди, по што било пренесено во Општата болница во Дебар и било задржано на лекување. На местото на настанот увид извршила екипа од Полициската станица од општа надлежност во Дебар, изјави Стефан Димоски портпарол на Секторот за внатрешни работи во Охрид.

Според него, по целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести