Седум повредени во девет сообраќајки во Скопје

Седум повредени во девет сообраќајки во Скопје
16.11.18   09:09

Прочитано : 25

Print This Article
Седум лица се полесно повредни во девет сообраќајни несреќи што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во четири сообраќајки причинета е само материјална штета.

Според полицискиот извештај, во изминатотот деноноќие санкционирани се 29 возачи што се движеле со поголема брзина од дозволеното, три возачи кои возеле под дејство на алкохол, пет возачи што возеле пред да се стекнат со правото за управување на моторно возило и еден возач почетник.

Исклучени од сообраќај биле и три нерегистрирани возила.

Изминатите 24 часа сообраќајната полиција издала 135 казни за непрописно паркирање, а со специјалното возило „пајак” подигнати се 65 возила.

Полицијата санкционирала и четири возачи кои поминале крстосница на црвено светло и четворица за неправилно престројување.

  Категории:
view more articles

Останати вести