Се појавија хакирани фотографии од свадбата на Меган и Хари

Се појавија хакирани фотографии од свадбата на Меган и Хари
11.06.19   11:06

Прочитано : 349

Print This Article

Фотографии снимени на денот на венчавката на Хари и Меган во мај минатата година, се појавија на интернет откако бил хакиран компјутерот на Алексиј Лубомирски, фотографот кој соработува со нив.

Фотографиите се појавиле на Твитер и на Инстаграм, а се во црно-бела верзија.

Инцидентот со фотографиите предизвикал вознемиреност во Кенсингтонската палата, а кралското семејство веднаш започнало истрага.

  Категории:
view more articles

Актуелно