back to homepage

Sample Page

Загина кошаркар кој играше за Партизан и во НБА лигата, Паласио

Некогашниот кошаркар Милтон Паласио, кој е добро познат и во НБА лигата и во Европа, бидејќи играше за многу клубови, го загуби животот на 41-годишна возраст. Американецот Паласио кој имаше

Read More

На Синиша Михајловиќ му е пресадена коскена срж

Српскиот тренер Синиша Михајловиќ, кој е во процес на лечење од леукемија, се наоѓа во добра здравствена состојба, а вчера се појави и на тренинг на неговиот тим Болоња. Ова

Read More

Погба до малиот Јане: Горд сум на тебе (ФОТО)

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати

Read More

Балотели повторно се вмеша во скандал

Марио Балотели се вмеша во нов скандал. Напаѓачот на Бреша беше забележан како ја напушта последната тренинг сесија предвреме во четвртокот и, според „Газета Дело Спорт“, ова се случило по

Read More

Нејмар на линија за гостувањето на Лил

– Бразилскиот напаѓач на Пари Сен Жермен, Нејмар ќе се врати во игра во петок дуелот дома против Лил, објави тренерот на шампионот на Франција, Томас Тухел. Дваесет и седум-годишниот

Read More

Кастратовиќ останува на чело на Металург

– Црногорскиот тренер Зоран Кастратовиќ ќе остане на чело на Металург, откако неговата оставка не била прифатена од раководството на тимот. Оттаму објавија дека тој ја има целосната поддршка за

Read More

Федерер: Надал ќе остане во историјата како можеби најдобриот играч

– Роџер Федерер со години се изразува позитивно за еден од неговите големи ривали, Рафаел Надал. 38-годишниот Швајцарец во моментов е на латиноамериканска турнеја и играше синоќа во Буенос Аирес

Read More

Ѓоковиќ повика за обединување на „Дејвис куп“ и „АТП Куп“

– Тениската sвезда на Србија, Новак Ѓоковиќ смета дека турнирите „Дејвис Куп“ и „АТП Куп“ можеби нема да преживеат и смета дека е подобро да се одржи едно елитно натпреварување

Read More

Мурињо за Почетино: Скогаш добредојден во клубот

– Новиот ментор на Тотенхем, Жозе Мурињо ја одржа својата прва прес-конференција на чело на „петлите“. Португалецот беше назначен неколку часа по разрешувањето на Маурисио Почетино. Португалецот ја изрази својата

Read More

Вардар отпатува за Брест на дуел од Лигата на шампионите

Со вкупно 17 ракометари во експедицијата, бројни проблеми околу повредите но со мотивација и желба, ракометарите на Вардар денес  отпатуваа за Брест, Белорусија каде во сабота ќе го играат натпреварот

Read More

Јане Велковски на Светскиот ден на детето во ОН, се сретна со Бекам

Јане Велковски, момчето со спинална мускулна атрофија(СМА), кое се избори лекот Спираза да стигне до седум деца во Македонија, денес говореше на годишниот Светски ден на детето, во ОН во

Read More

Хамилтон очекува сериозна битка за титулата во 2020 година

– Луис Хамилтон очекува многу понеизвесен шампионат во 2020 година. За разлика од оваа година, кога Мерцедес забележа шест последователни двојни победи, следната сезона ќе започне со многу поизедначени сили.

Read More

Мурињо зеде двајца тренери од Лил во неговиот штаб

– Тренерите Жоао Сакраменто и Нуно Сантош го напуштија Лил и ќе се приклучат на штабот на Жозе Мурињо во Тотенхем, соопштија двата клуба. Сакраменто ќе ја преземе улогата на

Read More

Геце ја напушта Борусија на крајот на сезоната

– Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Марио Геце, ќе го напушти клубот на крајот на сезоната кога ќе му истече договорот, информира „Спорт Билд“. Вториот престој на Геце кај „жолто-црните“ не

Read More

Трио на Јунајтед ги обнови тренинзите

– Лук Шо, Аксел Туанзебе и Немања Матиќ се вратија на тренинг процесот на Манчестер Јунајтед, пренесуваат англиските медиуми. Тројцата се опоравени од различни повреди добиени во различни периоди. Левиот

Read More