back to homepage

Sample Page

(ВИДЕО) Мицкоски се повлекува од кажаното пред Борисов за Договорот со Бугарија, вели дека се работи за лажни вести

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Загреб во изјава за Алфа телевизија рече дека се лажни вестите дека наводно го прифатил договорот со Бугарија, потенцирајќи дека неговиот став во однос

Read More

ВИДЕО: Драматично летање на авионот од Келн кон Скопје

Синоќешниот лет од Германија кон Македонија, поточно летот од Келн кон Скопје ќе им остане долго во сеќавањата на патниците од авионот. Како што пишува порталот ин7.тв за време на

Read More

Клиника за гастро: Бојан Јовановски не беше донесен на закажаниот преглед

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија во целост ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски Боки 13-ка дека не сакале да го прегледаат и дека некои од колегите се шегувале

Read More

Над 120 новинари се наоѓаат во турските затвори

Над 120 новинари се наоѓаат во затворите во Турција, што е светски рекорд, а ситуацијата во медиумите во земјата не е подобрена ниту од минатата гоина кога беше укината вонредната

Read More

ГАЛЕРИЈА: Куќа на океан – ѕирнете во луксузниот стан на Новак и Јелена Ѓоковиќ во Мајами вреден 9 милиони долари

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена живеат во Мајами во стан што има поглед кон океанот. Овој луксузен дом го чинел Ѓоковиќ девет милиони долари, пишуваат светските

Read More

(ВИДЕО) „(Р)елевантна Саботажа“

„(Р)елевантна Саботажа“, емитувана на 18 ноември 2019 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More

(ВИДЕО) Дуковски: Ако нема извоз, канабисот ќе го истуриме пред влада, нека го јадат кравите

Ако итно не се дозволи извоз на канабис, залихите ќе ги оставиме пред влада па нека ги јадат кравите, вели претседателот на здружението на производители на канабис за медицински цели

Read More

ВИДЕО: Телевизијата „Н1“ обвинета за покачениот крвен притисок на Александар Вучиќ

Таблоиди и аналитичари во Србија, блиски до власта на Александар Вучиќ, но и претставници на власта, ја обвинија телевизијата „Н1“ за покачениот крвен притисок на претседателот Александар Вучиќ поради што

Read More

(ВИДЕО) Школска Саботажа

„Школска Саботажа“, емитувана на 15 ноември 2019 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More

Нова: ВМРО ДПМНЕ должи 400.000 евра за кампањата на Сиљановска, а сметката им е затворена

Вториот круг од претседателските избори оваа година беше на 5-ти мај, конечните резултати од ДИК се објавија неколку дена подоцна, а партиите до средината на септември имаа обврска да ги

Read More

Скриена амнестија или јавна манипулација

Една работа треба да ни биде кристално јасна: Иницијативата против чл. 353, ст.5 од Кривичниот Законик – по која во моментов расправа Уставниот Суд – е опасност за случаите на

Read More

На Боки 13 му откажал левиот бубрег

Му откажа левиот бубрег на Бојан Јовановски познат како Боки 13, обвинет во аферата „Рекет“, пренесува „Слободен печат“. Самиот Јовановски, но и неговиот адвокат од судските власти бараа затворскиот притвор

Read More

Автобусите на Дурмотурс возеле со манипулатори околу осум години

Возач кој работи во Дурмотурс, Филип Наумовски дента на 13 февруари кога се случи трагедијата кај Ласкарци, бил кондуктер во кобниот автобусот, но се симнал во скопската населба Ѓорче Петров

Read More

Воведете стандарди за печките во домаќинствата, а во зградите парно

Немате стандарди за печките на дрва, на јаглен, на нафта, на мазут, на пелети, а токму нивното воспоставување е можеби наједноставниот чекор од низата што треба да се преземат за

Read More

Блупринт група: Предлогот за Законот за јавните собири во отсуство на јасно предвидените услови во Уставот (воена и вонредна состојба) претставува цензура на правото на протест

Блупринт групата за правосудство остро реагира на предложените измени и дополнувања на Законот за јавните собири, кои денес беа повлечени од страна Владата на Република Северна Македонија. Измените и дополнувањата

Read More
view more articles

Актуелно