back to homepage

Sample Page

Жените подобро прикриваат прељуба

Научници од Универзитетот на Западна Австралија тврдат дека жените може да откријат дали партнерот ги изневрил само ако го погледнат неговото лице, а мажите ја немаат таа способност. Испитувањето објавено

Read More

Три навики на среќните луѓе

Кога се чувствувате вознемирено, одредени правила, принципи и навики можат да Ве направат посреќна личност, но и да ги сведат вашите секојдневни проблеми на минимум. За да го намалите чувството на

Read More

Од чистачка до директорка: Откриј како чистачката научила течно да зборува англиски за 14 дена

Приказната на Марина Видовска, извршен директор на една од најголемите компании во Македонија, навистина остава без здив. Марина со години работела како чистачка, а потоа нејзиниот живот се променил целосно.

Read More

Направена првата фотографија од црна дупка – што открива?

Гости во отвореното Студио 1 со Елена Милошевска и Антонио Крстевски беа Радан Митровиќ и Кире Трајковски од скопското астрономско друштво кои зборуваа за првата фотографија од црната дупка која

Read More

Според данско истражување, повозрасните мајки имаат попозитивно влијание на децата

Според истражување од Данска, психолошката зрелост на постарите мајки има позитивно влијание врз развојот на децата. Истражувањето исто така покажало и дека постои помала веројатност постарата мајка да го казни

Read More

Објавени првите фотографии од црна дупка од далечна галаксија

Научниците кои учествуваат во проектот „Event Horizon Teleskope“ ги објавија првите фотографии од црна дупка, која се наоѓа во оддалечена галаксија. Проектот е започнат пред две години со задача набљудување

Read More

Зошто треба да користе озонирани производи?

Придобивките од терапијата со озон стануваат препознатливи и прочуени насекаде во светот. Голем број научници ги истакнуваат антибактерицидните, антивирусните, антигливичните, антиоксидативните и имуностимулативните дејства на озонската терапија. Но, што ако

Read More

Кажете збогум на малите гради: Имајте природно два броја поголема корпа

Тешко наоѓате градник со толку мали корпи? Во костим за капење сте како даска? Купувате фустани кои го прекриваат вашето празно деколте? Секогаш носете неудобни пуш ап градници? Често размислувате

Read More

Љубовни писма на Наполеон продадени за половина милион евра

Три љубовни писма, напишани од Наполеон Бонапарта за неговата сопруга Жозефин во периодот меѓу 1796 и 1804 година, беа продадени за 513.500 евра на аукција, соопшти аукциската куќа Друо во

Read More

Хотел во Англија нуди часови по јога со лемури

Ако сакате да станете експерт по јога, пожелно е да ги проучувате позите на лемур, порачуваат од хотелот „Лејк дистрикт“ во англиското гратче Арматвејт Хол. Ова е прв хотел на

Read More

Како настанал Први април, Денот на шегата?

1 април 2019 Национална географија – Вашингтон Општопознато е која е целта на Први април – среќа и смеење, но не е познато од каде потекнува. Како настанал Денот на

Read More

Големо откритие: Реши се од болните и непријатни хемороиди засекогаш – БЕЗ болни операции и опасни зафати!

– Грозната вистина за болните хемороиди… – Кое големо откритие природно ги отстранува хемороидите? Хемороидите можат да се појават во било кој период од животот. На нивната појава влијае тешката

Read More

ВИДЕО: За роденденот на ќерка му со кран кренал автомобил до седми спрат

Како што пренесува порталот pink.rs, Драган кој живее и работи во Германија, на својата ќерка за 18-от роденден ѝ направил спектакуларно изненадување. Имено, неговата миленичка Ванеса останала без зборови кога

Read More

Им ставал ЛСД во пијалакот на колегите за да му бидат позабавни

Тинејџер од американската сојузна држава Мисури е фатен како ставал ЛСД во пијалакот на колегите од работа, а во своја одбрана, тој изјави дека тоа го правел оти неговите колеги

Read More

Финците нудат бесплатен одмор во Финска за да нè научат да бидеме среќни

Финска, која според голем број истражувања е најсреќната држава во светот, се обидува да ја сподели нејзината среќа со сите нудејќи бесплатно летување. Неодамна Финската туристичка заедница ја претставила програмата „Rent

Read More
view more articles

Актуелно