back to homepage

Sample Page

(ВИДЕО) „Оро Саботажа“

„Оро Саботажа“, емитувана на 11 ноември 2019 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More

Оглас за куќа на „Зилоу“ собра стотици пати повеќе прегледи од своите конкуренти

За повеќето куќи на продажба на интернет-страницата „Зилоу“ е поволно ако соберат 100 прегледи во текот на неколку недели. Но, дом со пет спални соби во американската сојузна држава Мичиген

Read More

Бизарен затворски случај: Барал ослободување, бидејќи отслужил доживотна робија

Американски суд отфрли ослободително барање на затвореник, кој тврдел дека отслужил доживотна казна бидејќи на кратко бил прогласен за мртов. Шеесет и шест годишниот Бенџамин Шрајбер е осуден на безусловна

Read More

(ВИДЕО) Дрвена Саботажа

„Дрвена Саботажа“, емитувана на 08 ноември 2019 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More

Телото на ,,Холивудскиот Супермен” најдено во контејнер (ВИДЕО)

Актерот Кристофер Денис, познат како ,,Холивудски Супермен “ е најден мртов во контејнер за стара облека. 52-годишниот актер помина 30 години глумејќи го Супермен на булеварот ,,Холивуд”, каде што се

Read More

(ВИДЕО) Сирачињата од Титаник: Приказната за мајката која ги пронајде изгубените близнаци

Французинката Марсел Навратил неколку години по потонувањето на Титаник успеала да ги најде своите изгубени деца, близнаците Мајкл (4) и Едмонд Јуниор (2). Кога децата стигнале во САД никој не

Read More

Најскапиот лек на светот чини 2,1 милион долари

И Американската агенција за лекови го одобри пуштањето во промет на лекот „Золгенсма” на швајцарската фармацевтска компанија „Новартис”. Една инјекција чини 2,1 милион долари. Таа цена го прави медикаментот –

Read More

Дури 84% од родителите се загрижени за онлајн безбедноста на нивното дете, но не одвојуваат време да зборуваат за тоа

Новото глобално истражување на Kaspersky открива предизвици зад ограничените семејни разговори за безбедноста на интернет Дури 84% од родителите ширум светот се жалеле за безбедноста на нивните деца, според последното истражување

Read More

(ВИДЕО) Рамна Саботажа

„Рамна Саботажа“, емитувана на 04 ноември 2019 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More

Пелтечење – кога зборовите ќе откажат послушност

Поставување прашање или јавување на телефон – за повеќето луѓе нешто сосема едноставно, но за оние што пелтечат често огромен проблем. Пелтечењето не може да се излечи, но може да

Read More

Внимавајте! Тоа што најчесто го гледате, тоа и најмногу го јадете

Ако ја декорирате вашата кујна со фотографии или со слики со храна, имајте предвид дека тоа може да влијае на вашата телесна тежина. Истото важи и ако ставите одредени видови

Read More

ВИДЕО: Сексуалната согласност како „шолја чај“

Consent is as simple as a cup of tea Consent is as simple as a cup of tea ☕ Posted by The Independent on Петок, 18 октомври 2019

Read More

(ВИДЕО) Улкус Саботажа

„Улцер Саботажа“, емитувана на 01 ноември 2019 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More

Со паѓањето на лисјата, во Point Retail Park паѓаат и цените до 70%

Новото урбано катче во Скопје, наменето за шопинг и забава на целото семејство, изненадува со достапните цени и огромниот број брендови. Сместен на одлична локација, во Општина Бутел и во

Read More

Писмо од Фројд на аукција, почетна цена – 6.000 долари

– Новооткриено рачно напишано писмо од Зигмунд Фројд, ќе биде ставено на аукција во Ерусалим, на 3 декември. Почетната цена е 6.000 долари. Писмото на историски познатиот невролог, датира од 21

Read More