back to homepage

Sample Page

Луксузен кралски воз кој звучи како идеална идеја за патување од соништата

Љубителите на патувањата кои сакаат да го спојат луксузот со релаксација ќе се воодушеват од овој генијален воз кој го нуди сето тоа, но и многу повеќе. Станува збор за

Read More

6 мажи и жени ги откриваат сексуалните тајни поради кои се развеле

Клучот за среќна и успешна врска, помеѓу другото, е блискоста, но и добриот сексуален живот. Кога сексуалниот живот на еден брачен пар не е задоволувачки, во нивниот живот се вовлекува

Read More

Постпородилна депресија – сериозна состојба за која многу малку се зборува

Доаѓањето на бебето на овој свет предизвикува ерупција од емоции. Чувствата често се менуваат – од еуфорија и радост, до анксиозност и сомнежи. Повеќето нови мајки доживуваат ролеркостер од емоции,

Read More

Прекрасната порака на Стивен Хокинг за борбата против депресијата

Неговите големи идеи и мисли, инспирираа голем број генерации, бидејќи ја споделуваше својата мудрост на лесен начин за учење. Исто така, Хокинг беше голем човек, личност која не стравуваше од

Read More

Руското „чудо од оружје“ – реалност или научна фантастика?

Дали експлозијата што се случи на руска воена база која предизвика зрачење би можела да е предизвикана од неуспешен старт на наводно „чудо од оружје”? Што знаеме за нуклеарното летечко

Read More

Авион принудно слета во поле откако птици влетале во моторите (видео)

Руски патнички авион принудно слета во поле во близина на аеродромот Жуковски набрзо по полетувањето од Москва откако птици удриле во моторите на леталото, соопшти авиокомпанијата „Урал Ерлајнс“. Никој од

Read More

Завршиле в затвор поради криумчарење свинска сперма

Торбен Соренсен и Хенинг Леј, врабтени во австралиската фарма за свињи – „ГД Порк“, се најдоа в затвор поради кршење на правилата за биолошка безбедност. Тоа се случувало во периодот

Read More

По огромниот папагал, на Нов Зеланд пронајден и џиновски пингвин

Фосили од пингвин со големина на возрасен човек, беа откриени на Јужниот Остров на Нов Зеланд, соопштиja од музејот Кантербери во Крајстчрч. Праисториската морска птица наречена „crossvallia waiparensis” била висока

Read More

Преносните уреди на „Епл“ ќе носат поголеми приходи отколку „Мек“ и „АјПад“

Аналитичарите на Абов Авалон велат во нова аналзиа велат дека бизнисот на „Епл“ со преносни уреди, како што се „Епл Воч“ и „ЕрПодс“, ќе ги надмине приходите на компанијата од

Read More

Астронаут ќе пушта музика од Веселената

Италијанскиот астронаут Лука Пармитано, кој е на мисија на Меѓународната вселенска станица (МВС), денеска ќе се покаже како ди-џеј и ќе пушта електро-денс музика од Земјината Орбита Музиката ќе се

Read More

„Пријатели“ слават 25-годишнина од пилот-епизодата

ТВ-серијата „Пријатели“ оваа есен слави 25-годишнина од прикажувањето на првата епизода. По тој повод на 23, 28 септември и на 2 октомври, во киносалите ширум САД ќе бидат прикажани вкупно

Read More

Бегалец фатен благодарејќи на рој оси

Германската полиција уапси денеска бегалец, благодарејќи на рој изиритирани оси. Полицијата во Олденбург соопшти дека денеска се случина необична операција при обидот за апсење на 32-годишен маж, кој треба да

Read More

Астероид поголем од Кеопсовата пирамида, се приближува кон Земјата (Видео)

Потенцијално опасен астероид поголем од Кеопсовата пирамида, ќе ѝ се доближи на планетата Земја кон крајот на август, соопштија стручни лица од НАСА. Дијаметарот на астероидот „2019 ОУ1“ е 160

Read More

Лана дел Реј со нова песна посветена на нападите во САД (видео)

Лана дел Реј ја претстави својата нова песна „Looking for America“, којашто всушност, е одговор на нападите со огнено оружје кои минатиот викенд се случиле во САД. – Јас не

Read More

Добил подарок БМВ, а сакал Јагуар – па го турнал во река

Неименуван Индиец бил толку разочаран од автомобилот што го добил како подарок за роденден од неговиот татко, што решил да направи радикален потег. Момчето (22) добило БМВ во вредност од

Read More