back to homepage

Sample Page

Почина глумецот Питер Фонда

Американскиот глумец Питер Фонда почина на 79-годишна возраст во Лос Анџелес, соопшти денеска неговото семејство. – Многу сум тажна. Беше мојот сакан помлад брат. Семеен брбливко. заедно ги поминавме неговите

Read More

(ВИДЕО) Порно актерката Миа Калифа добивала закани по живот од ИД поради порно во хиџаб

Порно актерка од Либан Миа Калифа добивала сериозни закани по живот од Исламската држава , а родниот Либан се откажа од неа по снимањето порно филм во кој е облечена

Read More

Ќерката на Брус Ли се скара со Тарантино

Ќерката на легендарната филмска ѕвезда Брус Ли, Шенон, влезе во расправија со режисерот Квентин Тарантино поради несоодветнo прикажаниот лик на нејзиниот татко во најновиот филм на Тарантино. Според неа во

Read More

Руското „чудо од оружје“ – реалност или научна фантастика?

Дали експлозијата што се случи на руска воена база која предизвика зрачење би можела да е предизвикана од неуспешен старт на наводно „чудо од оружје”? Што знаеме за нуклеарното летечко

Read More

„Металика“ донираше 250.000 евра на болница во Романија

Американскиот хеви-метал бенд „Металика“ донираше 250.000 евра на романското здружение кое ја гради првата детска онколошка болница во земјата. Фондацијата Дарујесте Виата (Дарувај живот), е основана 2012 година. Донацијата пак,

Read More

Авион принудно слета во поле откако птици влетале во моторите (видео)

Руски патнички авион принудно слета во поле во близина на аеродромот Жуковски набрзо по полетувањето од Москва откако птици удриле во моторите на леталото, соопшти авиокомпанијата „Урал Ерлајнс“. Никој од

Read More

Некој со коктел на плажа – Слоновите во скопската зоолошка се ладат со црево

1ТВ во Скопската зоолошка градина. Во прилогот на Зоран Василевски – Фаци погледнете како слоновите се справуваат со горештините кои деновиве го зафатија главниот град:

Read More

Карлеуша: Бојан Јовановски не ми должи пари, ниту знам дека му должи на некого во Србија

По веста на српски „Курир“ што ја пренесоа македонските медиуми дека Бојан Јовановски го рекетирал Орце Камчев за 1,5 милион евра бидејќи толку ѝ должел на српската пејачка Јелена Карлеуша,

Read More

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

 Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуално злоставување. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век биле уценувани од Доминго да

Read More

Астероид поголем од Кеопсовата пирамида, се приближува кон Земјата (Видео)

Потенцијално опасен астероид поголем од Кеопсовата пирамида, ќе ѝ се доближи на планетата Земја кон крајот на август, соопштија стручни лица од НАСА. Дијаметарот на астероидот „2019 ОУ1“ е 160

Read More

Лана дел Реј со нова песна посветена на нападите во САД (видео)

Лана дел Реј ја претстави својата нова песна „Looking for America“, којашто всушност, е одговор на нападите со огнено оружје кои минатиот викенд се случиле во САД. – Јас не

Read More

Сестрите Хадид ограбени на Миконос – Никогаш повеќе нема да се вратиме овде

Славните сестри Бела и Џиџи Хадид одморот на Миконос ќе го паметат по непријатно исксутво откако беа ограбени во луксузната вила каде беа сместени. Во последните неколку дена сестрите се

Read More

ФОТО: И Гавазова се навлече на стевија

Фолк ѕвездата Сузана Гацвзова ни ја откри тајната за виткото тело. Ни кажа дека не внесува шеќери ама редовно се разладува со сладолед со стевија од Дежа -ву. Зоран Василевски

Read More

„Негативецот“ Дени Трехо – херој во вистинскиот живот

Ѕвездата од среднобуџетните акциони филмови, Дени Трехо, кој најчесто го гледаме како негативец, стана херој во вистинскиот живот, откако спаси дете во смачкан автомобил по сообраќајка во квартот Силмар во

Read More

„Еми” наградите годинава без водител

Свеченоста на доделувањето на „Еми” телевизиските награди годинава нема да има водител. Наместо тоа, продуцентите на мисијата одлучиле да им оддадат почит на некои од најпопуларните серии, што последниве месеци

Read More