back to homepage

Sample Page

(ВИДЕО) Јанева: Од 10-те завршени истраги ќе стане јасно зошто некој толку жестоко се спротистави на мојот реизбор и зошто го урива СЈО

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, во изјава пред медиумите кажа дека СЈО е поголемо и позначајно од нејзината досегашна функција и е симбол на правдата, како и дека кога ќе излезеле

Read More

(ВИДЕО) Катица Јанева: Ниту свесно, ниту несвесно не сум ја злоупотребила функцијата, Јовановски и други лица го користеле моето име

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, во изјава пред медиумите кажа дека го разбира интересот на јавноста за случајот „Рекет“. – Се извинувам што свесно оставив подолг период да не излезам

Read More

ВИДЕО: Изјава на Катица Јанева

Следете ја во живо изјавата на специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева. ВО ЖИВО: Катица Јанева за вмешаноста во случајот “Рекет” ВО ЖИВО: Катица Јанева за вмешаноста во случајот

Read More

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид

Read More

Законот за ЈО пред пратениците најрано на 29 јули, може да се донесе до крајот на август

Предлог-законот за Јавното обвинителство се уште не е доставен од Владата до Собранието, но доколку биде доставен во текот на денешниот ден или утре собраниска седница ќе може да се свика

Read More

ТВ24: Катица нарачала кафе во СЈО а ќе се обрати и пред јавноста

Специјалната обвинителка во оставка денеска се појавила во просториите на СЈО. Според информациите на ТВ24 Катица Јанева нарачала кафе а во 14 часот ќе одржи и прес конференција но таа

Read More

Телефонот на Јанева е пронајден во државава, надвор од Скопје

Телефонот што Катица Јанева тврдеше дека го загубила во Белград е пронајден во државава, информираат извори на Алсат, прецизирајќи дека уредот е пронајден надвор од Скопје. Телефонот е веќе запленет

Read More

Филипче: Зависниците ќе се дисперзираат низ повеќе општини, терапијата ќе ја примаат пред лекар

Опремување на повеќе пунктови низ Скопје со што бројот на зависници од Центарот во Кисела Вода, кој изнесува над 500, би се дисперзирал низ повеќе места во градот и на

Read More

ФОТО: Маж со пушка пукал во кучиња кај поранешната А1 телевизија

„МОМЕНТАЛНО КАЈ А1 ТЕЛЕВИЗИЈА, МАЖ СО ПУШКА ПУКА ВО КУЧИЊАТА ТАМУ!!!! СПОДЕЛЕТЕ!!! ЌЕ БИДЕ ПРИЈАВЕНО ВО ПОЛИЦИЈА!!!!!“, беше објавено денеска на Фејсбук страницата Шепасти Ентузијасти. Тие објавија и неколку фотографии од

Read More

САД прашуваат дали законот за СЈО може да се усвои до 15 септември

Новата амбасадорка на САД во земјава Кејт Брнс на денешната средба со претседателот на Собранието Талат Џафери прашала дали има шанса Законот за јавно обвинителство, со кој се регулира статусот

Read More

Катица Јанева се појави во просториите на СЈО

Специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева, денеска се појави во просториите на СЈО, дознава Алсат. Дополнителни информации сѐ уште не се откриваат, но пред влезот на Специјалното обвинителство веќе се

Read More

Сузане Шутц: Меркел е посветена на европскиот пат на Албанија и Северна Македонија

– Германската канцеларка Ангела Меркел е целосно посветена на процесот на пристапување на Албанија и Северна Македонија во ЕУ, изјави амбасадорката на Германија во Тирана, Сузане Шутц на средба со

Read More

„УНИБанка” ја исплати првата камата на инвеститорите во перпетуална обврзница

„УНИБанка” ја исплати полугодишната камата на сопствениците на перпетуални обврзници, со ISIN MKBLBA200011 и шифра на UNIPO. Исплатата на каматa се изврши вчера. Право на исплата на камата имаа сите

Read More

Дали Котовска која повикува на Илинденски бунт на Мечкин Камен била дописничка на МРТВ од Атина?

Вчера Цивил објави дека извесна Марија Котовска преку Фејсбук организира и повикува на „патриотски дочек“ на владиниот врв на Мечкин Камен. Таа во Фејсбук повикот напишала „топло да ја поздравиме

Read More

Обвинителката Лиле Стефанова: Не е точно дека сум уапсена!

Обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова, ја демантира информацијата дека е уапсена. Оваа информација утринава се појави на социјалните мрежи, но и во неколку медиуми. Откако Обвинителството за гонење на организиран

Read More