back to homepage

Sample Page

“Луѓето страдаат” викнаа уставните судии и тргнаа да ги спасат Груевски, Јанкуловска, Јанакиевски, Османи…

Уставните судии Елена Гошева, Јован Јосифовски, Никола Ивановски и Осман Кадриу тргнаа во отворен поход да ги спасат од кривична одговорност обвинетите и осомничени функционери од ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ: Никола

Read More

Заев: Воведуваме Младински додаток, 3.000 денари месечно, за сите млади во производна дејност!

-Воведуваме Младински додаток, 3.000 денари месечно, за сите млади во производна дејност! 3.000 денари исплата на лична сметка на сите млади лица до 23 години со завршено најмалку средно образование

Read More

Богдановиќ до станарите што протестираат кај „Авто Македонија“: Ќе направиме се да не почне изградбата на барокна гаража!

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ денеска оствари средба со жителите на општина Центар, станари кои живеат кај „Авто Македонија“ кои се револтирани од ситуацијата со која се соочуваат и

Read More

Заев утре во Солун на средба со Мицотакис и претставници на грчки компании

Средби со голем број деловни луѓе од компании кои сериозно работат со нашите институции, најави денеска премиерот Зоран Заев за време на неговата посета на Солун, каде ќе се сретне

Read More

ФОТО: Венеција е погодена од најтешки поплави во последните 50 години

Венеција е погодена од најтешки поплави во последните 50 години. Плоштадот Свети Марко е целосно под вода, а водата им нанесе штети и на ѕидовите на базиликата Свети Марко. Основните

Read More

Етичко (само)убиство

  Алфред Хичкок, еден од веројатно најголемите режисери во историјата на филмот во светски рамки, во неговите филмови имаше едно златно правило: ако во еден кадар се појави некакво оружје

Read More

ГАЛЕРИЈА: Уметничка акција по повод Денот на ослободувањето на Скопје

Акцијата за уредувањето на елементите околу Универзална сала е подарок за градот и граѓаните на Скопје по повод 75 годишнината од ослободувањето на Скопје од тимот на Урбаните Уметнички акции

Read More

Љупчо Палевски во притвор чека екстрадиција од Србија во Хрватска

Љупчо Палевски веќе два месеца е во екстрадициски притвор во Србија. Уапсен беше на 12 септември оваа година на белградскиот аеродром по меѓународна потерница распишана од Хрватска, пренесе 360 Степени.

Read More

Брегу за „Мал Шенген“: Активност што е нужна и треба да се разгледува

Иницијативата од Охрид и Нови Сад во врска со т.н. Мал Шенген ја разбираме како активност што се развива, која е нужна и која треба да се разгледа – изјави

Read More

Автобусите на Дурмотурс возеле со манипулатори околу осум години

Возач кој работи во Дурмотурс, Филип Наумовски дента на 13 февруари кога се случи трагедијата кај Ласкарци, бил кондуктер во кобниот автобусот, но се симнал во скопската населба Ѓорче Петров

Read More

Во живо: Изјава на премиерот Заев

Изјава на премиерот Заев:   🔴 [LIVE] Изјава на премиерот Зоран Заев 🔴 [LIVE] Изјава на премиерот Зоран Заев Posted by TV21 on Среда, 13 ноември 2019

Read More

Економски придобивки за македонските компании од членството во Алијансата

Како да се користат придобивките од зачленувањето на нашата држава во НАТО во делот на економијата, кои се процесите и начините македонските компании да учествуваат во јавните тендери за потребите

Read More

Груевски куртули од „Траекторија“ – судот констатираше апсолутна застареност

Судот констатираше дека настанала апсолутна застареност за гонење на поранешниот премиер Никола Груевски во предметот „Траекторија“ за кинеските автопати. Сите судски трошоци поврзани за оваа постапка против Груевски ќе ги

Read More

Едно лице загина, а едно е повредено во сообраќајка на патот Македонски Брод – Прилеп

Едно лице загина, а едно е повредено во сообарќајна несреќа што се случила вчера на регионалниот пат Македонски Брод – Прилеп, околу еден километар после село Ропотово, откако патничко моторно

Read More

Ребусот за ЕУ отворен за решавање: март, мај или…?

Никој не знае дали и кога ќе има одлука за почеток на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ. Единствено српскиот претседател таа можност ја навести како можна уште во

Read More