back to homepage

Sample Page

Најдобрата пријателка на Витни Хјустон открива дека биле во лезбиска врска

Една од најдобрите пријателки и блиски соработнички на Витни Хјустон, Робин Крафорд, наскоро ќе ја објави книгата ‘„ Песна за тебе: Мојот живот со Витни Хјустон„, во која таа раскажува

Read More

Џејмс Дин повторно „ќе глуми” во филм

По повеќе од 60 години по својата смрт, Џејмс Дин ќе се појави во филм со помош на специјални ефекти што „ќе го оживеат“ ликот на овој американски актер, потврди

Read More

Катрин Денев итно пренесена во болница

Француската актерска легенда Катрин Денев (76) синоќа во тешка состојба е префрлена во болница во Париз. Како што пренесуваат француските медиуми, односно „Л Паризиен“, актерката имала ненадејна и страшна мачнина.

Read More

Анџелина Џоли евакуиранa од снимање поради бомба

Актерката Анџелина Џоли и нејзиниот колега актерот Ричард Маден проживеале вистински шок и страв за своите животи, кога била пронајдена бомба на сетот на филмот „The Eternals“, кој е дел

Read More

Мајкл Џексон седма година по ред е почината личност со најголема заработка

Магазинот „Форбс“ седма година по ред го прогласи Мајкл Џексон за почината славна личност со најголема заработка. Во изминатите 12 месеци неговата музика донела приход од 46 милиони фунти, иако

Read More

Во Етиопија се наоѓа „најмртвото“ место на Земјата

Француски научници докажаа дека на некои места не е возможно да виреат какви и да било организми. Стручните лица нагласуваат дека, имајќи предвид дека водата е основниот услов за појава

Read More

Костим на Оливија Њутн-Џон од „Брилијантин“ продаден за 405.700 долари

Комплетот којшто глумицата Оливија Њутн-Џон го носи во последната сцена од филмот „Брилијантин“ беше продаден на аукција, Беверли Хилс, Калифорнија, за 405.700 долари, двојно повеќе од очекуваното. Името на купувачот

Read More

Мистериозниот фустан на Лејди Гага на аукција достигна цена од 19 000 долари, но беше повлечен!?

Фустанот „ Valentino Haute Couture” во кој светската музичка ѕвезда Лејди Гага се појави на доделувањето на Златниот глобус е повлечен од аукција само неколку минути откако достигнал цена од

Read More

Рики Мартин и неговиот сопруг добија четврто дете

Откако на крајот на септември најавија дека го очекуваат четвртото дете, пејачот Рики Мартин и неговиот 12 години помлад сопруг Џван Јозеф, сега ја споделија веста дека се родил нивниот

Read More

Батлерот на загинатата принцеза Дајана ги открива предрасудите на мајка и: И велеше дека е неморална поради врските со муслимани

Франсис Шанд Кид, мајката на принцезата Дајана, својата ќерка ја нарекувала неморална и промискуитетна. Тоа го открива Пол Барел, поранешен батлер на мајката на британската принцеза Дајана. Барел тврди дека

Read More

Џеред Падалеки уапсен по тепачка во неговиот бар

– Ѕвездата на „Натприродно“ (Supernatural), Џеред Падалеки е уапсен по тепачка што се случила во неговиот бар во Остин, Тексас, САД. Според полициските извештаи, тоа се случило вчера во 2:00 часот

Read More

Лина Вертмилер сака „Оскарите“ да се прекрстат во „Ана“

– Италијанската режисерка Лина Вертмилер во својот говор на синоќешното доделување на Гувернеровите награди, повика „Оскарите“ да се преминуваат во „Ана“ награди. Режисерката, инаку добитничка на годинашната Почесна награда на Филмската

Read More

Адел е горда на својата нова витка става

– По разводот од доскорешниот сопруг Сајмон Конецки (45), пејачката Адел не може да ја тргне насмевката од своите слики на социјалните мрежи. Многумина сметаат дека тоа е поради забележливо помалиот

Read More

Шварценегер: Роналдо да биде наречен „Терминатор“

Познатиот холивудски актер и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер предложи напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, да биде наречен „Терминатор“. Според Шварценегер, во фудбалот овој прекар е сè уште слободен.

Read More

Депардје го доби клучот на Ѓирокастро

– Градоначалникот на јужниот албански град Ѓирокастро, Фламур Големи му го предаде „клучот на градот“ на познатиот француски актер Жерард Депардје. Депардје претстојува во вој град во рамките на снимањето

Read More