back to homepage

Sample Page

Францускиот магазин АД ја препорачува Северна Македонија меѓу петте туристички дестинации за 2020

 Францускиот магазин АД, посветен на декорацијата, уметноста, архитектурата и начинот на живеење, на своите читатели им препорачува пет дестинации за одмор во 2020 година, меѓу нив и Охрид во Северна

Read More

Собранието го донесе законот за дополнително финансирање за автопатот Кичево-Охрид

Собранието на Република Северна Македонија со 68 гласа „за“ денеска го изгласа Предлог-законот за гаранција на РСМ на обврските по договорот за заем за дополнително финансирање за проектот за изградба

Read More

Иглесиас ги откажа концертите во Хрватска, Латвија и Белорусија, промоторот го измамил и побегнал со милион евра

Концертите кои пејачот Енрике Иглсисас требаше да ги одржи во Хрватска Латвија и Белорусија се откажани, пренесуваат хрватските медиуми. Новите датуми за концертите кои беа закажни во Загреб, Минск и

Read More

(ВИДЕО) Интервју со актерката Јелена Јованова: Место свадба, правевме журка во Загреб со блех-оркестар од Штип

Рецепционерката Јелена од Драчево е веројатно еден од омилените ликови од хумористичната серија „Преспав“. Четвртата сезона на големо се снима, а актерката Јелена Јованова раскажува дека и на снимањето е

Read More

ВИДЕО: Албана Азиз со „провокативен“ спот во црква

Албана Азиз е една од најпознатите албански пејачки. Таа потекнува од Косово, но живее во Швајцарија. Албана сними спот во црквата Св. Никола во Нова Брдо. Разголена, потпрена на православниот

Read More

Продолжен рокот за барање субвенции за млеко и несилки, почнува и аплицирањето за предадено јагне 

– По барање на фармерите продолжен е рокот за аплицирање за субвенции за произведено и предадено млеко за периодот мај – септември 2019 година, како и рокот за барање субвенции

Read More

ГАЛЕРИЈА: Куќа на океан – ѕирнете во луксузниот стан на Новак и Јелена Ѓоковиќ во Мајами вреден 9 милиони долари

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена живеат во Мајами во стан што има поглед кон океанот. Овој луксузен дом го чинел Ѓоковиќ девет милиони долари, пишуваат светските

Read More

ГАЛЕРИЈА: Од отворањето на казиното Фламинго во Мериот

Погледнете каква беше атмосферата на отворањето на казиното Фламинго во хотелот Мериот во Скопје.

Read More

Аријана Гранде ја прекина турнејата поради болест

Аријана Гранде мораше да ја прекине турнејата „Sweetener”, поради тегобите коишто ја мачат веќе некое време, поточно – уште од настапот во август во Лондон, како што гласи нејзината објава

Read More

Бело Дугме вечерва со бесплатен концерт на плоштад „Македонија“

Култната група од времето на поранешна Југославија, Бело Дугме ќе одржи вечерва бесплатен концерт на плоштад „Македонија“ во Скопје. На кусата прес-конференција по повод концертот, Горан Бреговиќ и вокалот Ален

Read More

Антонио Бандерас отвори свој театар во родната Малага

– Актерот Антонио Бандерас синоќа го отвори театарот што го основаше во својот роден град Малага со премиерата на мјузиклот „A Chorus Line“ во кој и тој настапува. За отворањето

Read More

Елена Лука и во празничното издание на британскиот Вог!

Откако минатиот месец нашата етаблирана модна куќа Елена Лука се најде на страниците на престижниот британски Вог и го освои вниманието на интернационалната јавност, во новото празнично издание, повторно ѝ

Read More

Ѓорѓе Балашевиќ преживеа инфаркт

– Српската пејач Ѓорѓе Балашевиќ преживе денеска преживеа срцев удар и е хоспитализиран на Институтот за кардиоваскуларни заболувања во Сремска Каменица, каде му се вградени стентови. – Балашевиќ се чувствува

Read More

Јапонците разработуваат теорија за долговечноста

Научници од институтот Рикен во Toкиo, Јапонија разработуваат теорија околу тоа – зошто луѓето што живеат над 110 години, доживуваат толку длабока старост, пренесува „Мирор”. – Ако ја откриеме врската

Read More

Горан Бреговиќ и Бјело Дугме во Скопје, New sensation во организација на казино Фламинго

Казиното Фламинго Скопје организира концерт во живо со легендарниот Горан Бреговиќ и “ Бело дугме“ кои ќе настапат на плоштадот Македонија во Скопје. Казино Фламинго Скопје ги поканува граѓаните на

Read More