Рот по синоќешното гласање во македонскиот Парламент: Прекрасни вести

Рот по синоќешното гласање во македонскиот Парламент: Прекрасни вести
20.10.18   20:38

Прочитано : 264

Print This Article

Државниот министер за Европа во германското Министерство за надворешни работи Михаел Рот го поздрави синоќешното гласање во македонскиот Парламент.

„Прекрасни вести. Државништво пред партиски игри! Македонскиот Парламент со две третини гласаше за Преспанскиот договор. Огромен чекор напред кон ЕУ и НАТО. Честитки до Зоран Заев, Никола Димитров, Бујар Османи и сите македонски пријатели“, напиша Рот на Твитер.

  Категории: