Рот на Tвитер: Ова е добро за Македонците, Грците, регионот и Европа

Рот на Tвитер: Ова е добро за Македонците, Грците, регионот и Европа
11.01.19   20:55

Прочитано : 277

Print This Article

Министерот за европски прашања на Германија Мајкл Рот преку Твитер испрати честитка за изгласувањето на Преспанскиот договор.

– Финалното гласање на Преспанскиот договор од македонскиот Парламент е голем чекор напред кон ЕУ. Храбро политичко лидерство е клучот. Добро за Македонците, Грците, регионот и Европа. Честитки! – напиша Рот на Твитер.

  Категории: