Ријана наскоро се мажи за милијардер: Овој човек ќе ја направи најбогата жена на светот (ФОТО)

Ријана наскоро се мажи за милијардер: Овој човек ќе ја направи најбогата жена на светот (ФОТО)
21.04.19   15:02

Прочитано : 1,697

Print This Article

Ријана веќе две години ужива во романсата со бизнисменот од Саудиска Арабија, а неговото семејство според „Форбс“ е четврто најбогато семејство во земјата.  Нивното богатство се проценува на повеќе од 1,5 милијарди долари.

Двајцата уживаат во заедничките моменти, а ако судиме по она што го пишуваат странските медуми, парот наскоро ќе се сврши.

Семејството на Хасан е познато по милионите долари кои ги донираат во хуманитарни организации.

Инаку тој позади себе има еден пропаднат брак, а сега тој се подготвува остатокот од животот да го помине со атрактивната пејачка.

  Категории: