Ременски пристигна во судот

Ременски пристигна во судот
10.10.19   10:37

Прочитано : 906

Print This Article

Фросина Ременски, пратеничката во Собранието, пристигна во Кривичен суд и ќе треба да се произнесе пред судија на претходна постапка, откако вчера Обвинителството објави дека Ременски, како и неколку други физички лица, се нови осомничени во случајот „Рекет“.

 

view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести