Распитот на Камчев во тек, СЈО побарале притвор како за првоосомничен

Распитот на Камчев во тек, СЈО побарале притвор како за првоосомничен
9.11.18   20:10

Прочитано : 1,300

Print This Article

пред нецел час на распи кај судијата во предистражна постапка е првоосомничениот од СЈО за злосторничко здружување и перење пари, бизнисменот Орце Камчев.

СЈО ги сомничи и неговата мајка Ратка Камчева и неговата сестра Христина Камчева Стојческа, која е дел од управата на фирми на ОРКА холдингот.

СЈО побарале, како што објавија медиумите, привор и за Орце Камчев.
Во операцијата на СЈО со кодно име Империја осомничени се повеќе лица меѓу кој второосомничен е и Сашо Мијалков кој е во кумовски врски со првоосомничениот Камчев.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести