Путин му купи сладолед на Ердоган (видео)

Путин му купи сладолед на Ердоган (видео)
28.08.19   18:41

Прочитано : 732

Print This Article

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган беше во посета на Русија, каде имаше средба со претседателот Владимир Путин.

Тие заедно го посетија авијациското шоу МАКС, при што најдоа време да се освежат со по еден сладолед, пренесува Гардијан.

– Ќе платиш ли и за мене?, го праша Ердоган својот домаќин. – Секако ти си мој гостин, одговори рускиот претседател.

  Категории:
view more articles

Актуелно