Пукал во кучиња во парк на булевар „Видое Смилевски Бато“

Пукал во кучиња во парк на булевар „Видое Смилевски Бато“
12.10.19   18:40

Прочитано : 429

Print This Article

На 11.10.2019 во 02,45 часот во Полициска станица Аеродром бил лишен од слобода И.Д.(69) од Скопје. Постапувајќи по претходна пријава, полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека И.Д. во парк на булевар „Видое Смилевски Бато“ пукал кон кучиња со пиштол „црвена застава“.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести