Пронајде природно решение кое и стопи 31 килограм и гладувањето и стана минато

Пронајде природно решение кое и стопи 31 килограм и гладувањето и стана минато

Оваа жена е сега со нас, овде, и е една од многу граѓанки на Македонија кои пателе од вишок килограми. Нејзината бременост и промените во расположението ја натерале утеха да бара во храната. Дури и не приметила како килограмите ненормално се зголемуваат. По бременоста имала 35 килограми повеќе и сето тоа го сватила дури кога по породувањето застанала пред огледало. 

Тоа е Моника С, 29-годишна од Прилеп, на која ни најпопуларните диети за слабеење не и помогнале. Кажа дека сите тие режими на исхрана се лага за земање пари. Почувствувала потреба да се јави во нашата емисија на тема гојазност и со сите да го сподели билното решение со чија помош ги елиминирала вишокот килограми, ја постигнала фигурата на песочен часовник која ја посакуваат многу жени и ја сузбила потребата за храна. Изјави дека буквално и се згадило од својот одраз во огледалото по бременоста и многу се разочарала. Кога открила начин за топење на салото си поставила цел стриите, опуштената кожа, салото што се тресе и вишокот килограми да исчезнат за еден месец. Така и се случило!

Изгубив мерка во бременоста и најдов утеха во храната

Се сеќавам на младоста и средношколските денови. Според мене, имав совршена тежина – 57 килограми на 170 сантиметри висина. Идеално! Градите и бутините ми беа пропорционални а половината тенка. Имав мал задник но заоблен. Како ми стоеја тесни фустани но и тие со низок струк кои се шират во долниот дел. Сон. Сите до еден.

Да е тоа мерка за секој човек, во мојот случај престана кога затруднев. Бременоста ми беше изненадување и се случи во мојата 24 година од животот со човек со кого не бев мажена. Сакав да родам дете но поради нерешениот статус и притисокот од фамилијата, повремено во бременоста се соочував со лошо расположение. Утеха најдов во храната. Од мојата ИДЕАЛНА тежина не остана ни И. Поточно, идеалната тежина се претвори во прекумерна тежина. Единствено ми остана висината но и тоа многу не значеше ако се земе в предвид бидејќи имав сало насекаде.

Моето ропство кон храната имаше последица од 35 килограми повеќе!

Почнав да робувам на храната. Во бременоста се здебелив 35 килограми. Мислам дека дневно поминував по три саати на интернет барајќи нови слатки и солени рецепти и потоа ги испробував сите. Исто верував и во таа приказна дека трудницата јаде за двајца. Бременоста ми беше изговор и оправдување за моите постапки. Целата гардероба што ја купив во првите недели од бременоста, наскоро неможев да ја облечам. 

Родив здраво девојче. Бев пресреќна. Преплавена со мајчински емоции и разбуден мајчински инстинкт, заборавив на своето тело. Меѓутоа, огледалата во мојот дом ме опоменуваа. Неможев вечно да ги избегнувам. Морав да се соочам самата со себеси. Стоев еден ден пред огледалото мижејќи, и потоа полека ги отворив очите и го погледнав својот одраз во огледалото. Се згрозив кога ја видов обесената кожа, стриите, салото на стомакот, колковите и на рацете. Имав дури и подбрадок. Се се сменило на моето тело а највеќе стадал стомакот. 

Околу мојата половина се насобрало сало што е штетно и по здравјето

Веројатно сте слушнале за „јаболко„ градба на женското тело. Горниот дел кај оваа градба е многу поголем од долниот. Најголем дел од маснотиите е сместен во пределот на стомакот. Недефинирана и широка половина, полно лице и врат се она со што и јас самата се соочував. Па, ќе ви кажам дека од мојата половина не остана ништо. Освен вишокот сало на бутовите, рацете, вратот и образите, највеќе се наталожило на стомакот. Имав 92 килограми на висина од 170 сантиметри. Тешко се движев и дишев. Секоја помала обврска околу детето и стоење нанозе неколку минути ми предизвикуваше голем замор. Си реков себеси дека вака неможе да продолжи.

Според калкулаторот за идеална тежина, требаше да симнам 31 килограм да ја постигнам истата. Се мачев гледајќи фотографии на кои имав витка линија за да се мотивирам и направам нешто за да ослабнам. Бидејќи веќе немав изговори за моето дебелеење, почнав да имам грижа на совест.

Ни популарните светски диети не ми помогнаа да ослабнам

Ме фати инает. Наместо калорични рецепти на интернет почнав да барам разни диети за слабеење. Ги пробав најпопуларните здрави диети какошто се: 

    1. 1. „Шведска диета„ (LCHF начин на исхрана) – пропагира намален внес на јаглехидрати а става акцент на протеини и масти 
    2.  „UN диета„ – режим на исхрана во кој рецепт за слабеење не е гладувањето туку исхрана по точно определен редослед и правила кои не смеат да се менуваат; тука влегува и така нарачен „воден ден„
    3. DASH диета – режим на исхрана богат со зеленчук, овошје и цели зрна житарици

Иако оптимистички го започнав овој процес на слабеење, не почувствував големи промени во тежината. Можеби ослабев 4 килограми со сите овие диети за 6 месеци. Тоа не беше никаков резултат. Затоа се откажав од нив и ја продолжив битката со килограмите во следните 2 години. Често јадев само еден оброк дневно. Мислев дека со изгладнување ќе постигнам нешто. Потоа прочитав дека тоа е заблуда. Таквиот режим на исхрана повеќе влијае на дебелеењето – го шокира и изненадува метаболизмот и дигестивниот систем па неможе правилно да функционираат.

Чудото се случи кога најмалку очекував

Меѓутоа, по напорни и очајни битки се случи чудо. Барав на интернет природни препарати за слабеење на наидов на Go Slimmer фластерите. Овие фластери се потполно природни, безопасни и содржат чист екстракт од африканската билка худие. Тоа е чудотворна билка за слабеење со П57 молекул кој дава чувство на ситост. Веднаш ќе ви кажам дека овие фластери кои помагаат при слабеење, ги нарачав од веб страницата на производителот.

Реалната цена и едноставното користење исто ми одеа во прилог. Битно е да се придржувате до едно правило, само еден фластер дневно и на секои 24 часа се менува со нов.

Мојот план беше да се стопат килограмите и да постигнам најсовршена женска фигура!

Со помош на GoSlimmer Patch како точно се викаат овие ефикасни фластери, се елиминира салото на најкритичните места, односно од стомакот каде секако е штетен по здравјето. Плакарот кој беше преполн со облека за згодни жени и кој во бременоста неможев да го отворам, повторно стана употреблив.

Пред употребата на овие фластери неможев да стојам од дебелина но сега сите се сведоци на мојата совршено витка фигура. Ја постигнав идеалната линија на песочен часовник губејќи 31 килограм за 30 денови.

Се заљубив во своето тело кое и ден денес е совршено

Не сум престанала целосно со користењето на GoSlimmer фластерите за слабеење. Знаев дека со употреба на фластерите се намалува желбата за храна. Неморав да воведувам големи ограничувања во исхраната. Никогаш повеќе не јадев како во бременоста. Го намалив внесот на јаглехидрати и вештачки шеќери. Морав да внимавам, па секој пат кога хедонистички ќе јадев повеќе парчиња од што треба, си лепев фластер и продолжував без грижи!

Ги советувам сите кои имаат проблем со прекумерна тежина, повеќе килогами, сало на непотребни места, опуштена кожа, стрии и други слични проблеми, да го пробаат GoSlimmer Patch без разлика на пол и години. 

Телото кое робува на салото ја убива вашата самодоверба, предизвикува чувство на ниска вредност и ве прави непривлечни. Искористете ја оваа не така честа прилика да ставите крај на тоа, да ги стопете килограмите, да ја облечете облеката што ја сакате и да си ја вратите самодовербата! 

Ако некој има сличен проблем како Моника (вишок килограми, тело со сало, опуштена кожа, сака да има витка линија, лошо искуство со диети) имаме добри вести. 

Само за нашите читатели даваме посебен попуст од 50 % – под услов да нарачат ВЕДНАШ!

Наместо 3.980,00 мкд, што е редовна цена на проиводот, денес ќе ги добиете овие неверојатно ефикасни флстери за слабеење за САМО 1.990,00 мкд! Побрзајте, количините се ограничени. КЛИКНЕТЕ ТУКА >>

комерцијална објава