Приведени единаесет демонстранти

Приведени единаесет демонстранти
17.06.18   23:16

Прочитано : 770

Print This Article
loading...
loading...

Седум повредени полицајци во демонстрациите пред Собранието. Полицијата се уште е на терен, а досега има 11 приведени демонстранти кои со камења и шишиња фрлале кон полицајците. Тие со брза помош биле пренесени во болница, но од МВР се уште не соопштуваат во каква состојба се наоѓаат. Како што известиме и претходно, и снимателот на нашата телевизија беше нападнат.

Во моментов се наоѓа во болница, а нападот се случил откако неколку непознати лица во обид да му ја одземат камерата, го турнале на земја. Помеѓу демонстрантите имаше и лица со фантомки на главите.

  Категории: