Приведена дадилката која беше снимена како тепа дете во Дежаву

Приведена дадилката која беше снимена како тепа дете во Дежаву

На 21.11.2019 околу 15:57 А.М., сопственик на угостителски објект пријави дека на 21.11.2019 околу 11:00 часот при проверка на безбедносните камери на угостителскиот објект, забележал како НН женско лице во игротеката физички малтретира дете. Известен е Центарот за социјални работи и се преземаат мерки за расчистување на случајот, известуваат од МВР.

– Утврдено е дека станува збор за негователка која била ангажирана да го чува детето. Лицето е приведено и известен е јавен обвинител за натамошна постапка, велат од МВР за Либертас.

Поврзано:

ВИДЕО: Жената која го тепа детето во Дежаву била дадилка платена да ги чува децата, мајката видела од снимката