Принцот Хари за својата сопруга подготвува прстен со печат на змеј

Принцот Хари за својата сопруга подготвува прстен со печат на змеј
25.03.18   15:25

Прочитано : 525

Print This Article

Британската кралска традиција, започната пред речиси сто години, за употреба на свадбен прстен од велшко злато со печат на змеј, ќе продлжи и на венчавката на принцот Хари и неговата вереница Меган Маркл.

  Категории:
view more articles

Актуелно