“Принцезата и верверичката Верка“ вечерва во 20:00 часот во парк Капиштец

“Принцезата и верверичката Верка“ вечерва во 20:00 часот во парк Капиштец
27.07.16   10:48

Прочитано : 1,128

Print This Article

И вечерва, децата и возрасните ќе можат да уживаат во уште една детска претстава во паркот Капиштец. Во 20:00 часот ќе биде изведена претставата „Принцезата и верверичката Верка“.

timthumb (7)

Општина Центар ве кани да дојдете во паркот Капиштец заедно да ги освежиме летните ноќи со детско дружење и смеа.

Проектот е во соработка на Општина Центар со театар „Крик“.

  Категории: