Принц Салман: Случајот Кашоги е мачен, но правдата ќе победи

Принц Салман: Случајот Кашоги е мачен, но правдата ќе победи
25.10.18   07:55

Прочитано : 91

Print This Article
loading...
loading...

– Убиството на Кашоги е гнасно злосторство што не може да се оправда, посочи принц Салман.

Тој во обраќањето на инвестицискиот Самит во Ријад истакна дека виновниците ќе бидат казнети, а Саудиска Арабија и Турција заедно ќе работат за „постигнување на резултати“.

Поради убиството на саудискиот новинар и дописник на „Вашингтон пост“ во Генералниот конзулат на Саудиска Арабија во Истанбул некои меѓународни бизнис лидери го откажаа учеството на Самитот во Ријад.

  Категории: