Пријавена жена за силување на нејзиното малолетно дете

Пријавена жена за силување на нејзиното малолетно дете
14.05.19   16:00

Прочитано : 1,387

Print This Article

Битолчанец ја пријавил поранешната сопруга за силување на нивниот малолетен син.

Како што соопшти МВР, на 10 мај 2019 година во 9 часот во СВР Битола, педесет и две годишен битолчанец пријавил дека наводно во текот на 2018 година се до март 2019 година, во повеќе наврати, неговата поранешна сопруга извршила обљуба и други полови дејствија врз нивниот малолетен син.

За настанот бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

  Категории: