Пожар во скопската населба Козле

Пожар во скопската населба Козле
10.09.19   23:10

Прочитано : 801

Print This Article

Во тек е интервенција на скопската Противпожарна бригада во населбата Козле каде вечерва избувна пожар во стари гаражи на улицата „Миле Под Јорданов“.

Според информацииите од Противпожарната бригада на Град Скопје, на терен се испратени пет пожарникари со две противпожарни возила.

Пожарот е е пријавен околу 21:30 часот.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести