Пожар околу поранешна велешка „Порцеланка“

Пожар околу поранешна велешка „Порцеланка“
14.08.19   21:57

Прочитано : 193

Print This Article

Во пожарната во Велес вечерва во 19:20 часот бил пријавен пожар кај поранешната фабрика „Порцеланка“.

Според првичните информации за МИА, од ТППЕ Велес гори трева и дрвца. Екипа пожарникари се уште е на терен и работи на гаснење на пожарот.

Тие засега не откриваат подетални информации за пожарот, за тоа колкава површина е зафатена и дали се во опасност просториите на фирмата која работи во поранешна „Порцеланка“.

  Категории: