Поради снег забрана за камиони на патот Делчево-граничен премин „Делчево“

Поради снег забрана за камиони на патот Делчево-граничен премин „Делчево“
16.12.18   14:56

Прочитано : 47

Print This Article

Поради интензивни врнежи од снег се воведува забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец Делчево-граничен премин Делчево, информира Автомотосојузот на Македонија.

Од 11 часот претпладне е воведена забрана за камиони на патот Крива Паланка – граничен премин Деве Баир има забрана за движење на тешки товарни возила.

Сообраќајот на патиштата во земјата се одвива по влажни коловози и со врнежи од снег во североисточниот дел од земјата.

  Категории: