Полска ја порази Македонија

Полска ја порази Македонија
7.06.19   23:12

Прочитано : 951

Print This Article

Репрезентацијата на Македонија вечерва доживеа пораз од Полска со 0:1 (0:0) со голот на Кжиштоф Пјонтек во 47.минута. во рамките од квалификациите за Европското првенство.


Полска важеше за фаворит во овој натпревар и на крајот ја оправда таа улога со минимална победа.

Следниот предизвик за македонскиот национален тим е мечот против Австрија в понеделник, исто така на „Тодор Проески арена“.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести