Половина Скопје утре без вода

Половина Скопје утре без вода
17.04.18   15:22

Прочитано : 726

Print This Article

Од ЈП „Водовод и канализација“ известија дека утре, поради промена на затворач на водоводна мрежа, без водоснабдување ќе останат корисниците од три скопски општини.

„Од 9 часот до завршување на интервенцијата без вода ќе останат корисниците од Гази Баба, Чаир, Кале, Топанско Поле, Скопје Север, Бутел 2, Железарница и високата зона Автокоманда“, соопшти Јавното претпријатие.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести