Починало 14-годишно девојче во базен во Битола

Починало 14-годишно девојче во базен во Битола
13.06.19   10:54

Прочитано : 201

Print This Article

Во битолската Клиничка болница вчера било донесено 14-годишно девојче кое починало во базен на улица „Довлеџик”

Од МВР информираат дека вчера, околу 12:45 часот во СВР-Битола било пријавено дека во Клиничката болница во Битола било донесено починато 14-годишно девојче, кое починало околу 10:00 часот во базен на улица„Довлеџик“.

По наредба на Јавен обвинител, телото е дадено на обдукција.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести