Почина родилка во Штип, бебето е живо

Почина родилка во Штип, бебето е живо
14.06.18   21:22

Прочитано : 1,815

Print This Article

Утрово во штипската болница починала родилка, која синоќа се породила. Според информациите, бебето е живо, но не е јасно зошто починала мајката.

Директорот на штипската болница, Ален Георгиев, го потврдил случајот, но без да каже повеќе детаљи за трагичниот настан. Се очекуваат повеќе информации за причините за смртта на родилката

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести