Пиоли смета дека Милан заслужи да победи на натпреварот против Лече

Пиоли смета дека Милан заслужи да победи на натпреварот против Лече
21.10.19   12:49

Прочитано : 21

Print This Article

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли не е задоволен од ремито против лече синоќа на натпреварот од 8. коло на италијанскиот шампионат.

– Милан е должен да победи на вакви игри. Тимот се состои од квалитетни играчи, треба да продолжиме да работите за да постигнеме резултати. Заслуживме да победиме, но дарежливоста и голем број грешки при позициските напади доведоа до тоа да испуштиме два бода. Најважно е што тимот има нов пристап кон играта, изјави Пиоли за италијанските медиуми.

За него средбата со Лече беше прва на тренерската позиција во тимот од Милано.

 

  Категории: