Петгодишно дете со тешки телесни повреди откако било удрено од автомобил

Петгодишно дете со тешки телесни повреди откако било удрено од автомобил
15.04.19   10:31

Прочитано : 246

Print This Article

Вчера попладне се случила сообраќајна незгода, откако шестгодишно дете од Прилеп било удрено од „пежо“, управувано од 50-годишен прилепчанец.

На 14.05.2019 година во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно дете од Прилеп. Детето се здобило со тешки телесни повреди и му била укажана помош во Градската болница Прилеп. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

  Категории: