Пачулија го објави неговото заминување во Детроит

Пачулија го објави неговото заминување во Детроит
12.07.18   18:08

Прочитано : 43

Print This Article
Golden State Warriors center Zaza Pachulia (27) in the first half of an NBA basketball game Saturday, Feb. 3, 2018, in Denver. (AP Photo/David Zalubowski)

Грузискиот кошаркар Заза Пачулија на неговиот Инстаграм профил го објави трансферот од Голден Стејт во Детроит.

Грузиецот за актуелниот НБА првак настапуваше од 2016 година.

– Не можам да опишам со зборови колку сум благодарен за можноста и искуството стекнато во текот на последните две години. Овие златни моменти засекогаш ќе бидат запаметени од мене и моето семејство. Благодарност до клубот и навивачите за нивната поддршка, напиша Пачулија.

Во исто време, мило ми е што се движам во Детроит. Не можам да дочекам да запознавам нови соиграчи и да започнам нова сезона, додаде центарот.

Со Голден Стејт, Пачулиа два пати стана шампион во НБА.

  Категории:
view more articles

Актуелно