Откажани сите концерти – Аки Рахимовски од „Парни ваљак“ доживеа мозочен удар

Откажани сите концерти – Аки Рахимовски од „Парни ваљак“ доживеа мозочен удар
9.04.18   22:14

Прочитано : 1,102

Print This Article

Пејачот на групата „Парни ваљак“, 62-годишниот Аки Рахимовски, доживеал полесен мозочен удар.
Сите концерти на бендот се откажани. Ова на фановите им беше соопштено преку официјалните страници на групата на Фејсбук и на Инстаграм.

„За жал принудени сме да ги откажеме сите концерти на неопределено. Аки Рахимовски имаше полесен мозочен удар и иако се чувствува подобро, некое време треба да забави и да се фокусира на заздравувањето. Многу сериозно ја сфаќаме нашата работа и со незадоволство ќе разочараме илјадници луѓе кои се радуваа за претстојните концерти, но здравјето на Аки сега е на прво место“, пишува во објавите на социјалните мрежи. Рахимовски за 24сата.хр изјавил дека се чувствува добро

Аки или како што се вика Александар Рахимовски е роден во Ниш но веднаш се преселил во Скопје каде што поминал поголем дел од својата младост.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести