OJO бара притвор за косопственичката на 1тв, Јасна Мандиќ, а за другите мерки на претпазливост

OJO бара притвор за косопственичката на 1тв, Јасна Мандиќ, а за другите мерки на претпазливост
9.10.19   15:27

Прочитано : 1,002

Print This Article
Покрај пратеничката Фросина Ташевска Ременски, осомничени во новата истрага на Обвинителството за организиран криминал и корупција се и Јасна Мандиќ, заменик-претседател на Меѓународниот сојуз, и Миле Јовановски, таткото на Боки 13, како и асистентката на Мандиќ, се дознава од извори од обвинителството.
Како што соопшти Јавното обвинителство, вкупно се осомничени пет лица, а за едно се бара притвор. Неофицијално, станува збор за осомничената Јасна Мандиќ, која, заедно со Миле Јовановски, се сопственици на телевизијата „1ТВ“. Првоосомничен е Боки 13, кој е во притвор од 15 јули за случајот „Рекет“. За останатите тројца осомничени се бараат поблаги мерки на претпазливост.
  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести