Ограбен службениот автомобил на хрватската претседателка Колина Грабар Китаровиќ

Ограбен службениот автомобил на хрватската претседателка Колина Грабар Китаровиќ
18.08.19   19:15

Прочитано : 708

Print This Article

Службениот автомобил на хрватската претседателка Колина Грабар Китаровиќ е ограбен.Обезбедуваето го оставило отклучен и крадците ја однеле целата опрема, пишува „Нова Тв“.


Обезбедувањето било повикано на одговорност, но тие се правдале дека имале премногу работа и оти во моментот на кражбата се вршело примопредавање на смената.

  Категории:
view more articles

Актуелно