Односите Белград – Приштина, избори во Албанија? – анализа во Студио 1

Односите Белград – Приштина, избори во Албанија? – анализа во Студио 1
11.06.19   18:40

Прочитано : 352

Print This Article
андоновик93

Совет за безбедност на ОН – пресметка меѓу српски и косовски претставници, имаше и навреди.

Импичмент во четврток за Илир Мета откако ги одложи изборите.

Распуштен е грчкиот парламент, избори на 7-ми јули, Мицотакис фаворите пред Ципрас.

Трамп одбива да ги прикаже финасиските извештаи од својата приватна компанија.

Анализата од вестите од регионот и светот со колегата Андоновиќ погледнете ги во видеото:

  Категории:
view more articles

Актуелно