Од маркет во Битола украдени 65.000 денари

Од маркет во Битола украдени 65.000 денари
11.10.18   14:16

Прочитано : 192

Print This Article

Од маркет во Битола украдени 65.000 денари

Две непознати лица синоќа околу 21:50 часот извршиле разбојништво во маркет на улица „Солунска“ во Битола, одземајќи околу 65.000 денари.

Сторителите и се заканиле на вработената со огнено оружје, по што ги одзеле парите и побегнале.

Се преземаат мерки за нивно пронаоѓање и за расчистување на случајот.

  Категории:
view more articles

Останати вести