Неколку повредени во протестот пред Собранието

Неколку повредени во протестот пред Собранието
17.06.18   21:59

Прочитано : 1,158

Print This Article

Има неколку повредени во демонстрациите што вечерва се случуваат пред Собранието, интервенираше и Брзата помош.

Два кордона специјална полиција го чува Собранието, а од двете страни има групи кои им довикуваат на полицајците и одвреме навреме фрлаат камења кон нив. Полицјата употреби десетина шок бомби и солзавец за растурање на демонстрантите. Ситуацијата во моментов е мирна, нема поголеми штети, а откорнат е еден семафор.  Има само довикување од страната на Градска болница и Триумфалната капија.

извор: 1тв

 

  Категории: