Над 40 видови рачно изработени чоколади, колачи, мафини… во Chocolat bistro во ГТЦ

Над 40 видови рачно изработени чоколади, колачи, мафини… во Chocolat bistro во ГТЦ
18.11.17   18:34

Прочитано : 5,565

Print This Article

Над 40 видови рачно изработени чоколади, чоколадни труфлеа, чоколадни мусови, мафини, чоколадни колачи и вегански колачи. Без додаден шеќер, засладувачи, вештачки бои и адитиви.

Чоколади и труфлеа со вкус на марципан, бејлис, амарето, дива капина, дива моква, јагоди, вишни, фстаци, јогурт, лимон, нутела труфле, фереро изработени од најфино италијаско црно (72% какао), млечно (54%) какао и бело чоколадо.

Chocolat bistro

ГТЦ, локал број 8, спроти Чао

072 607 003

Фејсбук страница

Поврзано:

„Ferrero rocher“ на половина цена во „Chocolat bistro“ во ГТЦ

комерцијална објава

  Категории: