На ден пред почетокот на СП Шпанија го отпушти селекторот

На ден пред почетокот на СП Шпанија го отпушти селекторот
13.06.18   12:53

Прочитано : 408

Print This Article

Шпанскиот фудбалски сојуз донесе одлука да му додели отказ на селекторот Хулен Лопетеги.

Овој чекор доаѓа на само еден ден пред стартот на Мундијалот во Русија, а е последица на тајните преговори што Лопетеги ги водел со сега веќе неговиот нов клуб Реал Мадрид.

– Бевме принудени на ваков чекор. Не можеме да прејдеме преку вакво однесување и покрај тоа што Лопетеги е одличен тренер. Се што тој направи е без наше знаење, изјави на прес-конференција претседателот на сојузот Луис Рубаилес.

Шпанија на СП ќе игра во групата Б со Португалија (15 јуни), Иран (20 јуни) и со Мароко (25 јуни).

  Категории:
view more articles

Актуелно